icon

Nasz kanał na YouTube

Zobacz

Mapka - Stacja Narciarska Lądek Zdrój

 

mapa ladek

O nas

 

Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300m.

Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno-zachodniej stronie góry Trojak panują tu wyśmienite warunki śniegowe. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano sześć tras zjazdowych - pięć z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie), jedna dla bardziej wymagających (czerwona) oraz trasa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach znajdująca się przy wyciągu taśmowym - Kubuś. Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie metalo-halogenowe o mocy 15 KW, dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora. Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on aż z 17 hydrantów i 20 armatek rozmieszczonych na wszystkich trasach. Aby trasy były przygotowane perfekcyjnie do szusowania, na stoku pracują dwa ratraki PistenBully 300.

Na terenie ośrodka znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego posiadające ok. 1000 kompletów. Pierwsza wypożyczalnia usytuowana jest zaraz przy wjeździe na stacje, zaś druga przy dolnej stacji kolei linowej. W jednej z nich znajduje się serwis sprzętu narciarskiego. Na terenie ośrodka znajduje się restauracja, w której serwowane są przepyszne dania. Dodatkowo na Stacji jest grill-bar. Serwowane w nim są dania z grilla: kiełbaska, golonka, karkówka oraz pizza. Koło górnej stacji kolei linowej usytuowana jest arenka, w której każdy może odpocząć, zjeść coś pysznego i ugasić pragnienie oraz podziwiać przepiękny widok na część zdrojową Lądka-Zdroju. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwie szkółki narciarskie oraz sala zabaw "Świat Dzieci".

Bliskość centrum Lądka Zdroju sprawia - iż pasjonaci białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji pobliskie hotele, pensjonaty, domy gościnne, gdzie mogą się zatrzymać i zjeść coś ciepłego. A po udanym szusowaniu mogą wybrać się na podbój Lądka Zdroju, który jest jednym z najbardziej malowniczych kurortów w Polsce.

 

Trasy i wyciągi

 

TRASY

Trasa I o długości 550 metrów - czerwona,

Trasa II o długości 450 metrów - niebieska,

Trasa III o długości 360 metrów - niebieska,

Trasa IV o długości 300 metrów - niebieska,

Trasa V o długości 300 m - niebieska.

Trasa VI o długości 280 m - niebieska.

 

Zobacz filmy
WYCIĄGI

1. Wyciąg orczykowy DOPPELMAYR o długości 550 m i przepustowości 1200 osób na h różnica poziomów 120 m

2. Wyciąg taśmowy KUBUŚ o długości 60 m i przepustowości 1300 osób na h różnica poziomów 10 m.

3. Wyciąg talerzykowy ELSTER o długości 360 m i przepustowości 700 osób na h różnica poziomów 70 m

4. Wyciąg - krzesło czteroosobowe DOPPELMAYR o długości 300 m i przepustowości 1600 osób na h różnica poziomów 60 m

5. Wyciąg talerzykowy BACHLEDA o długości 280 m i przepustowości 600 osób na h różnica poziomów 55 m

POZOSTAŁE INFORMACJE

Wyciągi czynne:

od 8.45 do 21.00

Jazda nocna:

od 16.00 do 21.00

System naśnieżania :

17 hydrantów i 20 armatek

Oświetlenie stoku: na trasach 1, 2, 3 i 4

Stacja Narciarskalogo
 

Zeskanuj Kod

  qrcode

Lądek Zdrój

  Stacja Narciarska

 • Aleja Marzeń 22
 • Lądek Zdrój
 • 786 182 694
 •  

 • Godziny otwarcia:
 • Sezon niski: 8:45 – 16.00
  Sezon wysoki: 8.45 – 21.00
 
Copyright: Stacja Narciarska Lądek Zdrój | Realizacja strony internetowej: Agencja Marketingowa Wrocław - RekinySukcesu.pl