icon

Nasz kanał na YouTube

Zobacz
×

Ostrzeżenie

Klasa modelu K2ModelItem nie została znaleziona w pliku.

Letnia Stacja

 

Letnia Stacja Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach góry Trojak, znajduje się w sercu Lądka-Zdroju. Od części zdrojowej ośrodek oddalony jest ok. 300 m. Prowadzone kuracje uzdrowiskowe w Lądku-Zdroju uzasadnione są występowaniem w tym kurorcie wyjątkowych złóż wód leczniczych o potwierdzonych właściwościach terapeutycznych: unikatowych, termalnych radoczynnych wód siarczkowo – fluorkowych i radonu w Lądku. Oficjalne kierunki lecznicze uzdrowiska Lądek-Zdrój to:

 • choroby ortopedyczno – urazowe
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
 • choroby układu nerwowego
 • choroby skóry
 • choroby naczyń obwodowych
 • choroby kobiece

Letnia Stacja oddalona jest od najbliższych obiektów noclegowych np. hotelu Jamka Złotego Łanu około 100 m.

W sezonie letnim czynna jest kolej linowa 4-osobowa. Sam wjazd to już atrakcja, ponieważ z górnej stacji kolei rozpościera się piękny widok na część zdrojową Lądka Zdroju. Bezpośrednio przy górnej stacji kolei w lesie znajduje się Mini Zoo i Park Linowy. Turyści mogą oglądać żyjące w naturalnych warunkach muflony, daniele, kuce szetlandzkie, koniki polskie i lamę. Można sprawdzić swoją sprawność fizyczną na parku linowym. Dodatkową atrakcją jest możliwość zjazdu na monsterrollerach. Dla rowerzystów przygotowaliśmy specjalną trasę rowerową, ciekawie urozmaiconą, która znajduje się pod koleją linową. Na przedłużeniu ulicy Zamkowej, która znajduje się 150 m powyżej dolnej stacji kolei zlokalizowany jest pomnikowy szpaler jesionowo – jaworowy stanowiący aleję drzew. W alei rośnie 25 drzew: 12 klonów jaworów, 11 jesionów wyniosłych, 2 lipy (drobnolistna i szerokolistna). Dalsza część pomnikowego szpaleru biegnie na powrót lasem, jej koniec znajduje się przy ujęciu wody. Na Stacji znajdują się też dwa punkty gastronomiczne: na dole, Restauracja Rybna serwująca przede wszystkim wyśmienite pstrągi, ale nie tylkozaś na górze, w pobliżu parku linowego umieszczona jest arenka, w której można się posilić.

Główną atrakcją znajdującą się w pobliżu Letnia Stacja jest rozległy, szczyt w Górach Złotych o nazwie Trojak, wznoszący się nad Lądkiem-Zdrojem. Na szczycie jest atrakcyjny punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na niemal całą Kotlinę Kłodzką. Ciekawym miejscem godnym zobaczenia są też ruiny Zamku Karpień znajdujące się niedaleko Trojaka.

Letnia Stacja Lądek Zdrój to idealne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale również na odpoczynek.

 

Sprawdź atrakcje

 

Co u nas ?

 

Nasze video

 

 

Nasi partnerzy

 

klodzko com pl
kudowazdroj pl 
ladek zdroj com pl
polanicazdroj pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Lądek Wideo

 

Letnia stacja w liczbach

1,9
km znakomicie przygotowanych tras
350
miejsc parkingowych tuż przy stokach
12 000
miejsc noclegowych
2
trasy dla monsterrollerów

 

Letnia Stacjalogo
 

Zeskanuj Kod

  qrcode

Lądek Zdrój

  Stacja Narciarska

 • Aleja Marzeń 22
 • Lądek Zdrój
 • 074 8146900
  696 002 604
 •  

 
Copyright: Stacja Narciarska Lądek Zdrój | Realizacja strony internetowej: Agencja Marketingowa Wrocław - RekinySukcesu.pl