icon

Nasz kanał na YouTube

Zobacz

Leśna Szkoła

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Leśnej Szkoły, które odbywają się na Stacji Narciarskiej w Lądku Zdroju wiosną, latem oraz jesienią.

Leśna Szkoła to jednodniowa formuła zajęć obejmująca:

 • wjazd koleją linową,
 • Mini Zoo,
 • ognisko.

+ do wyboru 3 atrakcje spośród wymienionych:

 • podchody,
 • układanie wieży ze skrzynek,
 • paintball elektroniczny,
 • strzelanie z łuku,
 • zjazdy na monsterrollerach,
 • przeciąganie liny,
 • park linowy - za dodatkową opłatą w wysokości 10 zł.

 

Formularz

Kalendarz

Zajęcia rozpoczynają się około 9­tej zbiórką przed Restauracją Rybną, w trakcie której organizator Leśnej Szkoły przedstawia ogólne założenia zajęć oraz przeprowadza krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz omawia instrukcję korzystania z kolei krzesełkowej (z której będziecie korzystać przynajmniej 3­krotnie w ciągu tego dnia), a także dzieli uczniów na grupy.

Następnie wszyscy ustawiają się przed dolną stacją kolei i wjeżdżamy na górę. Tam grupy, na zmianę biorą udział w przygotowanych przez nas konkurencjach.

W pobliżu górnej stacji kolei linowej, w lesie znajduje się Mini Zoo. W jednej zagrodzie otoczonej siatką leśną znajdują się koniki polskie oraz kuce szetlandzkie, zaś w drugiej zagrodzie umieszczone są muflony, daniele oraz lama. Uczniowie mają możliwośc podziwiania tych przepięknych gatunków zwierząt, a także pojścia na spacer wokół zagrody urozmaiconego licznymi informacjami dotyczącymi tych zwierząt.

Uczestnicy zostają podzieleni na dwa zespoły, które poruszają się różnymi trasami wykorzystując do nawigacji kompasy. Zadania sprawdzają umiejętność zdobywania informacji, sprawność zręcznościową, zapamiętywanie, umiejętność przekazywania informacji i poruszania się w terenie, ale i wiedzę dotyczącą lasu i stworzeń w nim żyjących.

Gra zawiera elementy łamigłówek oraz elementy edukacyjne. Razem z uczestnikami na trasach poruszają się instruktorzy znakomicie znający teren, którzy wyjaśniają sposób wykonywania poszczególnych zadań, pomagają w nawigacji oraz czuwają nad poprawnym wykonaiem zadań przez uczestników.

Park linowy zamontowany jest na drzewach i wznosi się nad zagrodą dla zwierząt wchodzących w skład Mini Zoo. Z parku mogą korzystać dzieci (minimum 150 cm wzrostu), młodzież oraz dorośli. Jest jedna trasa, ale bardzo ciekawa i urozmaicona. Na trasie można napotkać takie przeszkody jak: makarony, trójkąty, kładki, chwiejną ścieżkę, trapezy równoległe, most dwulinowy oraz tyrolkę.

Pobyt w parku wygląda następująco: instruktor wręcza profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż z lonżami, karabinki, bloczek zjazdowy oraz kask). Następnie instruktor przeprowadza szkolenie, pokazuje i wyjaśnia w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie pokonywać przeszkody. Uczestnik musi powtórzyć prezentowane czynności, a instruktor poprawi ewentualne błędy. Dopiero po ukończeniu szkolenia osoba jest dopuszczona do wejścia na trasę.

Jedno przejście przez Park Linowy w trakcie zajęć Leśnej Szkoły to koszt 10 zł.

Uczniowie asekurowani przez naszych pracowników układają wieżę ze skrzynek, na którą jednocześnie się wspinają. Są to zajęcia budzące naprawdę silne emocje – niektórzy uczniowie potrafią wspiąć się nawet na kilkanaście skrzynek przy akompaniamencie głośnego dopingu reszty grupy, która kibicuje i przygotowuje się na swoje wejście.

Grupa uczniów, podzielona na dwa przeciwne obozy rozgrywa grę wojenną paint­ball w wydaniu elektronicznym, a więc pistolety nie strzelają nabojami z farbą (co może być bolesne i jednak silnie stresujące) tylko impulsami, a trafienia rejestruje sama broń. Sądzimy, że wypracowany system punktacji paint­balla jest atrakcyjny i czytelny dla uczniów. Wszyscy, nawet ci którzy zostali wielokrotnie „trafieni” biorą udział w grze do końca tury – tyle że przeciwnik otrzymuje odpowiednią ilość punktów.

W bezpośrednim sąsiedztwie górnej stacji kolei odbywają się zajęcia łucznicze, które (ku pewnemu zaskoczeniu samych uczestników i obserwatorów) cieszą się wyjątkowym powodzeniem.

Zjazdy na monster­rollerach. Zjazdy odbywają się pod opieką naszych pracowników.To naprawdę wyjątkowej klasy atrakcja – w takim wydaniu, gdzie kolej krzesełkowa jest zadedykowana wyłącznie grupce uczniów.

Niedaleko stanowiska ze skrzynkami i parkiem linowy zlokalizowane jest ognisko, które żarzy się przez całą drugą część zajęć. Jest to stanowisko „odpoczynkowe”. Na ogół też jest to miejsce dzielenia się wrażeniami pomiędzy uczestnikami z różnych zespołów oraz uczniami i nauczycielami. Do przygotowanego posiłku podajemy herbatę lub sok.

Czas pobytu u nas jest w całości zorganizowany, a nauczyciele i inni opiekunowie szkolni nie występują w roli prowadzących zajęcia – mają czas na to aby uczestniczyć w zajęciach w sposób niezobowiązujący, razem z uczniami i jednocześnie – dobrą okazję aby przyjrzeć się swoim podopiecznym z innej niż szkolna perspektywy, przede wszystkim pod kątem ich współdziałania w pracy zespołowej.

Deklaratywnie zajęcia Leśna Szkoła są czasem wolnym od lekcji, ale jednocześnie uczniowie zdobywają na nich umiejętności praktyczne, a przede wszystkim odkrywają radość z bycia razem. Większość zadań wymaga pracy zespołowej i odbywa się w formule rywalizacji.

Zajęcia Leśnej Szkoły od 9­tej do 13­stej l ub14­stej to koszt 38 zł za jedną osobę (posiłek w cenie zajęć), nauczyciele bezpłatnie.

W Leśnej Szkole mogą brać udział dzieci oraz młodzież od IV klasy szkoły podstawowej (bez górnej granicy wiekowej). Grupa może być zróżnicowana wiekowo – gdyż i tak dzielimy ją na dwa, cztery, sześć lub osiem zespołów – o zbliżonej sile.

Rezerwacje terminów przez formularz znajdujący sie w zakładce pt. Leśna Szkoła na stronie www.narty.ladek.pl lub pod numerem telefonu: 696 002 604

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej, ale zapraszamy również telefonicznie z pytaniami i wątpliwościami: 696 002 604

Serdecznie zapraszamy!

 

Letnia Stacjalogo
 

Zeskanuj Kod

  qrcode

Lądek Zdrój

  Stacja Narciarska

 • Aleja Marzeń 22
 • Lądek Zdrój
 • 074 8146900
  696 002 604
 •  

 • Godziny otwarcia:
 • Codziennie: 11:00 - 17:00
 
Copyright: Stacja Narciarska Lądek Zdrój | Realizacja strony internetowej: Agencja Marketingowa Wrocław - RekinySukcesu.pl